Претензія до авіакомпанії (авіаперевізника) щодо затримки рейсу

Претензія - можлива панацея у захисті прав авіапасажирів! Бувають ситуації, коли авіарейс затримується. Декілька годин пасажири можуть сидіти на чемоданах в аеропорті та не знати, що їм робити. Інформація про час відправлення або скасування рейсу авіаперевізником не надається. Перевізник ухиляється від виконання своїх зобов’язань і зухвало не надав пасажирам належних умов для очікування вильоту літака.

Але щодо таких ситуацій є дієвих спосіб захисту Ваших прав, інтересів, комфорту та якісного обслуговування з боку авіаперевізника.

Питання належного перевезення пасажирів врегульовано Цивільним кодексом України та Правилами повітряних перевезень пасажирів і багажу. Якщо пасажир купив квиток на авіарейс, то він тим самим став стороною договору перевезення, а другою стороною цього договору є перевізник, який взяв на себе зобов’язання доставити пасажира і його багаж до пункту призначення.

Недотримання перевізником взятих на себе зобов’язань, зокрема, забезпечення пасажирів в аеропорту візуальною та/або акустичною інформацією щодо часу відправлення та прибуття повітряного судна; місця, часу початку та закінчення реєстрації на рейс; затримок або скасування рейсів і причин затримок та скасування рейсів; місця отримання багажу та дій пасажира у разі затримки, пошкодження, знищення багажу, тощо, дає підстави для висування претензії метою одержання відповідної грошової компенсації, що обмежуються сумою  4694 СПЗ (Спеціальних Прав Запозичення) стосовно кожного пасажира. Це приблизно 5000,00 євро або 7500,00 доларів США.

Претензія — складена у письмовій формі вимога пасажира про відшкодування шкоди (збитків), що виникла в результаті внутрішнього або міжнародного повітряного перевезення. Складається в довільній формі, в ній потрібно зазначати все, що відбувалось з Вами за час непередбачуваного очікування рейсу. Написана претензія подається на ім’я авіаперевізника, яку він зобов’язаний розглянути та за результатами розгляду зобов’язаний повідомити заявника про її задоволення чи відхилення з обґрунтуванням підстав протягом трьох місяців з дати її отримання.

Питання захисту Вашого особистого комфорту та якісного обслуговування за Ваші ж кошти потрібно захищати усіма наявними можливостями у відповідності до законодавства.

При виникненні питань, завжди готовий допомогти!

Щиро Ваш, адвокат Кучерявий О.П.